MAGAZINE

Yeni Sesler, Yeni Stiller, Yeni Projelerle: Deniz Koyu

PartyMag ile her hafta yeni bir sanatçıyı tanıyoruz. Bu hafta keşif serimizde Deniz Koyu var. Beş yaşında piyanoyu keşfetmesiyle birlikte müziği bırakmayan Deniz Akcakoyunlu, 29 Nisan 1985 Almanya Bochum doğumlu Türk DJ ve elektronik müzik prodüktörü. Harçlıklarından biriktirerek aldığı ikinci el synth’ler ve davul makineleri ile kendi stüdyosunda kayıtlar yapmaya başladı.

16 yaşına geldiğinde Deniz, Reason yazılım paketi ile müzik yapmayı öğrenmişti  ve bir arkadaşının web tasarım ajansı için lounge müzik singleları yazmaya başlamıştı. Profesyonel anlamda müziğe ilk adımı böyle attı ve müziğe olan tutkusu da böyle başladı. Mükemmeliyetçi bir yapısı olan Deniz takma adı KO:YU ile müziklerini sundu.

Dans Müziğinin En Saygın Yapımcılarından Biri Haline Geldi

Kariyerinde ilerledikçe kendi soundlarını yapma isteğine daha derinden bağlandı. Doğal olarak Almanya’daki yerel house müzik kulüplerine gitmeye başlaması çok uzun sürmedi . Bir  DJ’e demo CD’sini vererek devam etti. Bazı parçalarını gönderdi ve hayatı sonsuza kadar değişti. Alesso, Dimitri Vegas & Like Mike, Fedde Le Grand ile işbirliği ve Zedd, David Guetta ve Miike Snow için, remixler de dahil olmak üzere Spinnin, Protocol ve Axtone aracılığıyla yayınlanan hit kayıtlar sayesinde KO: YU dans müziğinin en saygın yapımcılarından biri haline geldi . KO: YU en büyük hayranları arasında Axwell & Ingosso, Alesso, geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Avicii,  Nicky Romero, David Guaetta, Hardwell ve daha pek çoğunu seviyor ve DJ’ler müziğini DJ setlerinde desteklemek için sıralanıyor.

Festival Gezgini Bu Sene Ülkemizde

Dans müziğiyle ilgili en inanılmaz şeylerden biri, onun sürekli bitmeyen yenilik arayışı; yeni sesler, yeni stiller, yeni projelerle hep ilerledi.  2011 yılında Deniz, ‘Tung’, ‘Hertz’, ‘Bong’ ve 2013 yılında ‘Follow You’ ile kendini bütün dünyaya duyurdu. Turneler gerçekleştirdi. Birçok festivalde Main Stage DJ’i olarak çaldı. Belçika’daki Tomorrowland, Amerika’daki TomorrowWorld, Electric  Zoo Festivalleri, Sensation Chile, Sensation Bangkok, dünyanın bir numaralı kulübü DJ Mag ve Green Walley, Hollanda ve Şili’deki Mysteryland, Exit , Singapur’da Zouk ve daha nicelerinde sahne aldı. Ayrıca Deniz Wonderland Festivalda’da bulundu ve bu sene ülkemizde 5 Eylül’de ilk defa gerçekleşecek olan Wonderland  Festival’de sahne alacak.

Deniz Koyu’yu daha yakından tanımak için Instagram hesabını takip edebilir, hangi etkinliklerde yer aldığını öğrenmek için PartyMag uygulamasını indirebilirsiniz.

PartyMag Nedir?

PartyMag, yüzlerce etkinlik arasından müzik tarzına göre parti bulabileceğin ve Coin kullanarak anlaşmalı etkinliklere %70’e varan fiyat avantajları ile katılabileceğin şehrin en kapsamlı etkinlik rehberidir.

PartyMag Coin Nedir?

Coin, etkinliklere indirimli katılabilmeniz ve ayrıcalıklardan yararlanmanız için tasarladığımız sanal para birimidir. Mobil uygulamamızdan satın aldığınız Coin’leri şehrin en iyi etkinliklerinde adınızı davetli listesine ekletmek ve anlaşmalı mekanlarda ücretsiz içecek almak için kullanabilirsiniz.

PartyMag Coin’i ister paket olarak ister tekli olarak satın alabilirsiniz.

Ücretsiz İndir

PARTY MORE, SPEND LESS

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan Instagram‘dan bizi takip etmeyi unutma!

Haftanın Popüler Etkinlikleri İstanbul
Önceki Yazı

Haftanın Popüler Etkinlikleri İle Ritmi Hisset Gecenin Tadını Çıkar

7 Şubat The Underground Enigma
Sonraki Yazı

Module ve HMH Ekibinden Çok Sağlam Şubat Etkinliği: The Underground Enigma