EVENTSMAGAZINETASTING

Yılın En İyi Barmeni İçin Hazır Mısınız? Diageo World Class 2019 Glasgow

Bugün size yılın en iyi barmenini seçmek için Glasgow’da yapılan bir yarışmadan bahsedeceğim. Özellikle kokteyl severleri bu yazıyı okumadan geçmemeleri için uyarıyorum 🙂

Diageo World Class 2019

Diageo World Class

Diageo World Class

Dünyanın en büyük alkollü içki üreticisi olan Diageo tarafından düzenlenen World Class yarışması, uluslararası alanda en iyi barmeni ve kokteyli seçmek adına yapılmakla birlikte kokteyl kültürünü yaymayı ve standartları geliştirmeyi de hedefler.

World Class global finali bu sene Glasgow’da yer alıyor ve sonuçların bugün belli olması bekleniyor. 10.000’den fazla barmenin yarıştığı bu yarışmada final için Glasgow’un seçilmesinin nedenlerinden bazıları İskoçya’nın hızla gelişen gece hayatı ve ülkenin tarihçesi olarak gösteriliyor.

World Class’ın global direktörü olan Emily Wheldon, “World Class Yılın Barmeni yarışmasını, Diageo’nun çok sevdiği ruhları barındıran ve aynı zamanda evi olan İskoçya’ya getirmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Diageo’nun arşivlerinin direktörü olan Christine McCafferty de şunları ekledi: “İskoçya, 11. Dünya Klasında dünya finallerine ev sahipliği yapmak için harika bir yer – Johnnie Walker, Talisker, Singleton ve Mortlach dahil tüm ikonik Scotch’larımıza ev sahipliği yapıyor.

Orlando Marzo

Orlando Marzo

2018 yılı Ekim ayında Berlin’de düzenlenen finalde World Class Barmen ünvanını almaya hak kazanan Orlando Marzo, Diageo elçisi olarak dünyayı gezerek bir çok kokteyl yarışmasında jürilik yapmış ve içki servis etmiştir.

Bakalım bu sene bu ünvanı kim alacak O_o

Bu arada canı kokteyl çekenler, 1 dk’da hazırlayabileceği kokteyl tariflerine bu yazıdan ulaşabilir 🙂

Önceki Yazı

25 - 29 Eylül'ün En Popüler Etkinlikleri

Sonraki Yazı

PartyMag Presents: Stephan Bodzin Under The Water